Produkty
Modułowy UPS
  • Modułowy UPSModułowy UPS
  • Modułowy UPSModułowy UPS
  • Modułowy UPSModułowy UPS

Modułowy UPS

Modułowy UPS HAGOE przeznaczony jest do centrów danych, pomieszczeń komunikacyjnych i przemysłowych systemów sterowania. Wykorzystuje cyfrowe sterowanie DSP i redundancję N+X, z mocą 20 kVA na moduł i do 200 kVA na szafę. Jego modułowa konstrukcja umożliwia elastyczne zwiększanie wydajności, niezawodną ochronę zasilania i łatwiejszą konserwację.
  • Rodzaj produktu:Modułowy UPS / modułowy zasilacz bezprzerwowy
  • Pojemność modułu:Aż do20 kVA na pojedynczy moduł
  • Pojemność szafki:Aż do200 kVA na szafępoprzez konfigurację modułów równoległych
  • Nadmierność: Redundantna konstrukcja modułowa N+X
  • Technologia sterowania:Sterowanie cyfrowe DSP
  • Różnica między Amodułowy UPSa tradycyjny zasilacz UPS typu wieżowego to nie tylko konstrukcja szafy. Wymaga to innego podejścia do konfiguracji wydajności, redundancji i konserwacji.

    Konwencjonalny UPS jest zwykle konfigurowany jako kompletny zespół zasilający. Gdy obciążenie wzrośnie, może zaistnieć potrzeba dodania kolejnego systemu UPS lub wymiany istniejącej jednostki na większy model. Amodułowy UPSintegruje moduły mocy, systemy sterowania i powiązane funkcje w architekturę z możliwością rozbudowy, umożliwiając konfigurację wydajności zgodnie z bieżącym obciążeniem i przyszłym planem rozbudowy.

    W przypadku centrów danych i pomieszczeń komunikacyjnych może to zmienić sposób zamawiania zasilaczy UPS z doboru na początku całego systemu pod kątem przyszłego maksymalnego zapotrzebowania na stopniowe zwiększanie wydajności w miarę wzrostu rzeczywistego obciążenia.

    Modular UPS

    Opis techniczny

    Modułowy zasilacz UPSłączy w sobie cechy techniczne tradycyjnych systemów UPS typu wieżowego z wymogami modularyzacji nowoczesnych centrów danych i pomieszczeń sprzętowych. To przyjmujeCyfrowa technologia sterowania DSPiRedundantna konstrukcja modułowa N+X, umożliwiając użytkownikom elastyczną konfigurację systemu zgodnie z rzeczywistymi wymaganiami obciążeniowymi. Pojedynczy moduł zapewnia pojemność ok20 kVA, natomiast pojemność do200 kVA na szafęmożna osiągnąć poprzez równoległe połączenie wielu modułów.

    Realizując konstrukcję modułową, system znacznie poprawia niezawodność, możliwość zastosowania i łatwość konserwacji krytycznego sprzętu zasilającego, co czyni go odpowiednim wyborem dla różnych gałęzi przemysłu o wymaganiach dotyczących zasilania o wysokiej niezawodności.

    Główne parametry techniczne

    Kategoria Parametr Specyfikacja
    Model Model HM-33010GS / HM-33015GS / HM-33020GS / HM-33025GS / HM-33030GS
    Główne wejście Napięcie wejściowe 380VAC / 400VAC / 415VAC
    Częstotliwość wejściowa 50/60 Hz
    Współczynnik mocy > 0,99
    Bieżący współczynnik zniekształceń THDi <3%
    Zakres napięcia -40%~+25%; -40%~-20% z liniową redukcją częstotliwości
    Zakres częstotliwości 40–70 Hz
    Objazd Napięcie obejścia 380VAC / 400VAC / 415VAC
    Zakres napięcia -20%~+15%
    Przeciążalność 135%, długoterminowa praca
    Przeciążalność 135%–150%, 6 minut
    Przeciążalność Obciążenie >150%, czas pracy<100 ms
    Wyjście Napięcie wyjściowe 380VAC / 400VAC / 415VAC
    Precyzja napięcia ±1%(obciążenie zrównoważone);±1,5%(niezrównoważone obciążenie)
    Współczynnik zniekształceń napięcia THD <1,5%(obciążenie liniowe);THD <5%(obciążenie nieliniowe)
    Współczynnik mocy 0.8
    Precyzja trójfazowa 120°±0,5°
    Stosunek wartości szczytowej 3:1
    Przeciążalność 110%, 1 godzina, przełącz na obejście
    Przeciążalność 125%, 10 min, przełączyć na obejście
    Przeciążalność 150%, 200 ms, przełącz na obejście
    Przeciążalność >150%,200ms, przełącz na obejście
    System Wydajność systemu Normalny moduł:95%
    Wydajność systemu Moduł ekonomiczny:98%
    Wydajność baterii 95%
    Wyświetlacz Wyświetlacz LCD + dioda LED, ekran dotykowy + klawiatura
    Poziom ochrony IP20
    Interfejs komunikacyjny RS232, RS485, styk bezpotencjałowy, karta SNMP, EPO, interfejs generatora
    Tryb połączenia Obsługuje połączenie górne i dolne
    Temperatura pracy 0–40°C
    Temperatura przechowywania -25–70°C
    Wilgotność względna 0–95%(bez kondensacji)
    Hałas <55dB
    Bateria Napięcie akumulatora ±240 V prądu stałego(Można ustawić 32–44 sekcje)
    Konfiguracja baterii 20% mocy systemu
    Tolerancja napięcia akumulatora ±1%
    Waga Moduł zasilania 10 kVA:20 kg
    Moduł zasilania 15 kVA:21 kg
    Moduł zasilania 20 kVA:25 kg
    Moduł zasilania 25 kVA:30kg
    Moduł zasilania 30 kVA:34 kg
    Rozmiar Szafka na 6 modułów 600 × 900 × 1600 mm
    Szafka na 10 modułów 600 × 900 × 2000 mm
    Moduł zasilania 440 × 590 × 134 mm(10 kVA / 15 kVA / 20 kVA)
    Waga szafki Szafka na 6 modułów Model: HM060-10, HM090-15, HM120-20;150 kg
    Szafka na 10 modułów Modele: HM100-10, HM150-15, HM200-20;180 kg

    Dlaczego modułowy UPS jest inny

    1. Pojemność może odpowiadać rzeczywistemu obciążeniu

    Jedną z kluczowych zalet modułowych zasilaczy UPS jest to, że ich moc może odpowiadać rzeczywistemu zapotrzebowaniu na obciążenie.

    Na przykład nowo wybudowana maszynownia może mieć stosunkowo niskie obciążenie początkowe, ale w przyszłości może zostać dodana serwery, systemy pamięci masowej, sprzęt sieciowy lub inne obciążenia IT. Dzięki architekturze modułowej konfigurację UPS można rozszerzać w zależności od rzeczywistego rozwoju projektu, zamiast kupować od razu całą przyszłą moc.

    2. Redundancja N+X dla obciążeń krytycznych

    W przypadku obciążeń krytycznych wybór zasilacza UPS nie polega wyłącznie na spełnieniu wymaganej wydajności. System musi również rozważyć, czy pozostały system może nadal działać, jeśli moduł zasilania stanie się niedostępny.

    Modułowy UPS HAGOE wykorzystujeRedundantna konstrukcja modułowa N+X. W tej architekturze"N"reprezentuje liczbę modułów wymaganych do obsługi rzeczywistego obciążenia, natomiast"X"reprezentuje dodatkowe, redundantne moduły. Właściwa konfiguracja redundancji może zmniejszyć wpływ awarii pojedynczego modułu na cały system zasilania.

    Rzeczywistą konfigurację N+X należy określić na podstawie nośności, wymaganego poziomu niezawodności i wymagań projektowych.

    Modułowy UPS kontra tradycyjny UPS typu Tower

    Porównanie Modułowy UPS Tradycyjny UPS typu tower
    Architektura Modułowa architektura zasilania Zintegrowany zasilacz UPS
    Konfiguracja pojemności Elastyczna konfiguracja oparta na modułach Zwykle ustalana na podstawie wydajności jednostki UPS
    Ekspansja Dodaj moduły zgodnie z zapotrzebowaniem Może wymagać dodatkowych jednostek UPS lub wymiany
    Nadmierność Można skonfigurować redundancję N+X Zwykle w oparciu o pełną redundancję UPS
    Konserwacja Wadliwe moduły można naprawić niezależniew zależności od projektu Konserwacja może obejmować cały zasilacz UPS
    Przyszły wzrost obciążenia Dobrze nadaje się do stopniowej rozbudowy Wymaga bardziej zaawansowanego planowania wydajności
    Instalacja Modułowy system szaf Konwencjonalna szafa UPS
    Konfiguracja wstępna Możliwość dopasowania do rzeczywistego obciążenia Często wymiarowane w zależności od oczekiwanego maksymalnego obciążenia
    Przydatność centrum danych Doskonale nadaje się do rozszerzalnych obciążeń krytycznych Nadaje się do zastosowań o stałej wydajności
    Koncentracja na zakupach Skalowalność, redundancja, łatwość konserwacji Wydajność, niezawodność i wstępna konfiguracja systemu

    Nie oznacza to, że modułowy UPS jest zawsze lepszy od tradycyjnego UPS typu wieżowego.

    Gdy obciążenie jest stabilne, wymagana moc jest jasno określona i przyszła rozbudowa jest mało prawdopodobna, prostym rozwiązaniem może pozostać konwencjonalny UPS.

    Gdy projekt obejmuje ciągłą rozbudowę, wzrost obciążenia, etapową budowę centrum danych lub wymagania dotyczące wysokiej dostępności, skalowalność i redundancja modułowego zasilacza UPS może zapewnić większą wartość.

    Dlatego przy zakupie UPS należy uwzględnić cały cykl życia projektu, a nie skupiać się wyłącznie na początkowej cenie zakupu.

    Konfiguracja pojemności

    Projekt modułu 20 kVA

    Według informacji o produkcie HAGOE, pojedynczy moduł może zapewnić wydajność20 kVA. Architektura modułowa pozwala użytkownikom skonfigurować system zgodnie z rzeczywistymi wymaganiami dotyczącymi obciążenia, zamiast polegać wyłącznie na jednym zasilaczu UPS o dużej pojemności.

    Do 200 kVA na szafę

    Dzięki równoległemu połączeniu modułów w jednej szafie system może osiągnąć konfigurację wydajności do200 kVA. Dzięki temu system może sprostać różnym wymaganiom, od średnich obciążeń krytycznych po większe systemy zasilania maszynowni.

    Uwaga inżynierska:Ostateczną ilość modułów, poziom redundancji N+X, konfigurację baterii i pojemność systemu należy potwierdzić zgodnie z rzeczywistym obciążeniem i wymaganiami projektu.

    Gdzie stosuje się modułowy UPS?

    Centra danych

    Centra danych często doświadczają stopniowego wzrostu obciążenia w miarę dodawania serwerów, systemów pamięci masowej i sprzętu sieciowego. Modułowy zasilacz UPS może dostosować się do zmieniającego się zapotrzebowania na moc dzięki modułowej konfiguracji, dzięki czemu nadaje się do rozszerzalnych architektur zasilania centrów danych.

    Pomieszczenia telekomunikacyjne i komunikacyjne

    Pomieszczenia telekomunikacyjne i komunikacyjne wymagają wysokiego poziomu ciągłości zasilania i dostępności sprzętu. Można go skonfigurować w zależności od obciążenia pomieszczenia, korzystając z architektury redundantnej, aby poprawić dostępność zasilania dla krytycznego sprzętu komunikacyjnego.

    Przemysłowe systemy sterowania

    Systemy PLC, sterowniki, sprzęt monitorujący i urządzenia komunikacyjne stosowane w automatyce przemysłowej mogą wymagać ciągłego i stabilnego zasilania. Może zapewnić zasilanie rezerwowe i ochronę jakości zasilania dla krytycznych obciążeń sterujących.

    Obiekty finansowe i handlowe

    Instytucje finansowe, centra handlowe i systemy informatyczne przedsiębiorstw wymagają niezawodnej pracy serwerów i sprzętu sieciowego. Może zapewnić skalowalną architekturę zasilania rezerwowego dla krytycznych obciążeń IT.

    Przewodnik dotyczący zakupów

    W przypadku personelu zaopatrzeniowego i projektów EPC zaleca się wyjaśnienie następujących szczegółów na etapie zapytania:

    1. Potwierdź wymaganą pojemność
    Określ bieżące obciążenie, obciążenie szczytowe i przyszłą zdolność rozbudowy, zamiast po prostu podawać ogólną wartość wydajności zasilacza UPS.

    2. Zdefiniuj wymóg redundancji
    Jasno określ, czy projekt tego wymagaN, N+1lub innyN+Xarchitektura redundancji.

    3. Potwierdź autonomię baterii
    Określ wymagany czas pracy zasilacza UPS po zaniku zasilania sieciowego.

    4. Potwierdź warunki instalacji
    Podaj informacje dotyczące przestrzeni w serwerowni, metod wejścia/wyjścia kabli, temperatury otoczenia i ścieżek dostępu do konserwacji.

    5. Poproś o dokumenty techniczne
    Wymagaj od dostawców dostarczenia specyfikacji produktów, propozycji systemów, schematów okablowania, dokumentów certyfikacyjnych, raportów z testów oraz instrukcji instalacji/konserwacji.

    6. Oceń możliwości inżynieryjne Dostawcy
    W przypadku modułowych systemów UPS nie należy skupiać się wyłącznie na cenie produktu; ocenia również możliwości dostawcy w zakresie konfiguracji systemu, projektowania systemu równoległego, testowania, wskazówek dotyczących instalacji i konserwacji posprzedażnej.

    Kontrola jakości i siła produkcji

    Założona w2008, HAGOE ma ponad 18-letnie doświadczenie w produkcji energoelektroniki i zasilaczy. W przypadku modułowych systemów UPS obejmujących moduły równoległe, redundancję i pracę ciągłą firma stosuje proces produkcji i weryfikacji obejmujący montaż elektroniki i testowanie kompletnego urządzenia.

    Zakład produkcyjny jest wyposażony wWycinarki laserowe TRUMPF, Giętarki CNC AMADA, linie produkcyjne SMT i zautomatyzowane urządzenia do wykrawania rewolwerowego. Zasoby testowe obejmująinteligentne starzenie się, EMC, ochrona IP i sprzęt do testowania środowiskado sprawdzania parametrów elektrycznych, stabilności działania i możliwości dostosowania do środowiska.

    HAGOE działa w ramachISO9001, ISO14001 i ISO45001systemy zarządzania i ładowniePonad 34 patenty krajowe. Portfolio produktów obejmuje również systemy zasilania prądem stałym GZDW, UPS/EPS, urządzenia do dystrybucji energii i systemy elektryczne nowej energii, zapewniając odpowiednie doświadczenie produkcyjne w zakresie rozwoju modułowych UPS i integracji systemów.

    ISO 9001ISO 14001ISO 45001

    Często zadawane pytania

    1. Jak należy obliczyć wydajność modułowego UPS dla nowego centrum danych?

    Wydajność zasilacza UPS należy obliczyć na podstawie rzeczywistego obciążenia, współczynnika mocy, przyszłych wymagań dotyczących rozbudowy i wymaganego poziomu redundancji. Zamiast po prostu dodawać moc znamionową wszystkich urządzeń, przed określeniem wymaganej mocy należy wziąć pod uwagę zarówno bieżące, jak i planowane obciążeniaNmoduły iXmoduły redundantne.

    2. Jak działa redundancja N+X w modułowym zasilaczu awaryjnym?

    Nreprezentuje minimalną liczbę modułów wymaganych do obsługi rzeczywistego obciążenia, natomiastXreprezentuje dodatkowe, redundantne moduły. Na przykład dodanie jednego modułu nadmiarowego do wymaganej wydajności powoduje utworzenieN+1konfiguracja. Ostateczny poziom redundancji należy określić zgodnie z wymaganiami projektu dotyczącymi niezawodności i krytyczności obciążenia.

    3. Co się stanie w przypadku awarii jednego modułu zasilania?

    Gdy system jest skonfigurowany zRedundancja N+X, pozostałe dostępne moduły mogą w dalszym ciągu obsługiwać obciążenie krytyczne w zaprojektowanym zakresie operacyjnym, jeśli jeden moduł stanie się niedostępny. To, czy całe obciążenie może pozostać w trybie online, zależy od poziomu obciążenia, liczby modułów redundantnych i strategii sterowania systemem.

    4. Czy modułowy zasilacz awaryjny może być rozbudowywany po instalacji?

    Tak. Jednym z kluczowych celów architektury modułowych zasilaczy awaryjnych jest skalowalność wydajności. Zamiast wymieniać cały system UPS, można dodawać dodatkowe moduły zasilania w miarę wzrostu obciążenia. Przed rozbudową należy sprawdzić dostępne pozycje modułów, wydajność systemu, wymagania dotyczące dystrybucji na górze i na końcu oraz wymagania dotyczące redundancji.

    5. Jaka jest maksymalna wydajność zasilacza modułowego UPS HAGOE?

    Według aktualnych informacji o produkcie, pojedynczy moduł może zapewnić do20 kVA, podczas gdy pojedyncza szafa może osiągnąć konfigurację o pojemności do200 kVApoprzez połączenie równoległe. Rzeczywistą pojemność systemu i liczbę modułów należy określić na podstawie konfiguracji obciążenia i redundancji.

    6. Jakie obciążenie jest zalecane przy wyborze modułowego UPS?

    UPS nie powinien być po prostu dobierany tak, aby odpowiadał aktualnemu rzeczywistemu obciążeniu przy pełnej wydajności. Projekt powinien uwzględniać przyszłe wymagania dotyczące rozbudowy i redundancji, z odpowiednim marginesem wydajności w oparciu o plan wzrostu obciążenia projektu. W przypadku centrów danych i innych obciążeń krytycznych pojemność użyteczna poN+Xnależy również wziąć pod uwagę redundancję.

    7. Jak dobrać pojemność akumulatora do modułowego zasilacza awaryjnego?

    Pojemność baterii zależy głównie odMoc obciążenia UPS, wymagany czas podtrzymania, napięcie układu akumulatorowego, charakterystykę rozładowania i temperaturę otoczenia. Pojemność baterii nie powinna być wybierana wyłącznie na podstawie wartości znamionowej zasilacza UPS; wymagany czas autonomii musi być również uwzględniony w obliczeniach.

    Gorące Tagi: Producent, dostawca modułowych zasilaczy UPS, modułowy zasilacz UPS 20 kVA, modułowy zasilacz UPS 200 kVA, zasilacz UPS N+X, zasilacz UPS dla centrów danych, zasilacz UPS z możliwością rozbudowy, producent zasilaczy UPS w Chinach
    Wyślij zapytanie
    Informacje kontaktowe
    • Adres

      nr 908, Niming Road, Kunpeng Street, Strefa demonstracyjna rozwoju gospodarczego morza Wenzhou, miasto Wenzhou, prowincja Zhejiang, Chiny

    Prześlij swoje zapytanie do HAGOE w sprawie zasilacza prądu przemiennego, panelu zasilania prądem stałym, zaopatrzenia w zasilacze awaryjne, dostosowywania, współpracy OEM, wsparcia technicznego i rozwiązań projektowych bezpośrednio z naszej fabryki.
    X
    Używamy plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania, analizować ruch w witrynie i personalizować zawartość. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Polityka prywatności
    OdrzucićPrzyjąć